Lungimea medie a penisului

Boli genitale masculine

Postata de TooShort cu 13 ani in urma.

Ca orice barbat am o problema cu lungimea penisului.Am 23 de ani si lungimea penisului in stare normala nu depasteste 5-6 cm iar in stare erecta 11-12 cm,este normal,am probleme daca da la ce medic ar trebui sa ma duc sa rezolv problema?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 12 ani

Nu cred ca exista o problema dar dvs considerati ca este cazul, puteti consulta medicul endocrinolog.

Dr. Georgescu Cristian

acum 12 ani

buna ziua,
dumneavoastra va incadrati in limite normale din ceea ce ne relatati, dar daca ati ajuns sa va masurati si sa apelati la ajutor, undeva exista o problema. ati putea consulta un psiholog pentru a scapa de aceste prejudecati, sau la un medic endocrinolog daca sunt si alte modificari in afara de cele ale dimensiunilor...

va urez o zi buna

Grig

acum 12 ani

Nu conteaza prea mult lungimea sau grosimea ei,conteaza ce stii sa faci cu ea, cu alte cuvinte "mica dar jucausa"

unomlafel

acum 12 ani

salut

unomlafel

acum 12 ani

salut.
Iti garantez ca marimea nu conteaza.Am si eu aceeasi pb (aceleasi dimensiuni)si am o varsta mai inaintata.Crede-ma, am avut multe partenere si nu m-am facut de ras.Chiar daca pare o lauda , eu si acum sunt cautat pt ca am asigurat placeri sexuale partenerelor. Tb sa te incurajezi si sa-ti inbunatatesti tehnica. In rest, marimea e .....o demagogie.Din pace multi au aceeasi pb dar le ascund. Nu e un lucru cu care sa te rusinezi.Totul e sa fi sanatos

Stefan

acum 12 ani

Eu am asa ; 16 cm lungime cu o marja de +/- 0.2 cm;
14 cm circumferinta cu o marja de +/- 0.1 cm;
Din 1000 de indivizi cam al catalea as fi?