Lipsa poftei de sex?

Boli genitale masculine

Postata de raluka_r87 cu 11 ani in urma.

Buna ziua, am constatat la iubitul meu lipsa poftei de sex,cand l am intrebat despre asta a evitat subiectul spunand ca la el este problema si ca nici el nu poate sa imi dea un raspuns dar ca a avut problema asta si in celelalte relatii ale lui....Cum sa abordez discutia? Si daca este o problema medicala unde sa il indrum?

Multumesc

Raspunsuri (5)

Aicha

acum 11 ani

Buna.
acest lucru se poate intampla din mai multe cauze, si ca sa identifici adevarata cauza va trebui sa le iei la rand.
daca ia anumite medicamente, s-ar putea sa existe efecte secundare.sau daca nu exista cauze fiziologice, daca a functionat ok pana acuma atunci trebuie sa incerci si altceva.
eu cred totusi ca e o cauza de natura psihologica, drept pentru care o vizita la un psiholog ar fi binevenita.
incearca sa condimentezi viata voastra privata, pune o muzica romantica, ia-ti o lenjerie sexy, pregateste o cina la lumina lumanarilor, incearca si altceva, poate a intervenit monotonia si ....fiecare persoana reactioneaza altfel.
suuces

luci

acum 11 ani

cred ca este o problema de natura psihica.mergeti la un pshiholog.

anabel

acum 11 ani

Eu zic sa incerci un endocrinolog,se poate sa existe un nivel ridicat de prolactina in organism,lucru care nu se observa f usor la barbati,dar care duce la lipsa poftei de sex.
Succes.

octav

acum 10 ani

eu cred ca filmele porno sunt mai bune ca tine.

Octav

acum 10 ani

nu`l mai lasa la calculator cateva zile.