Lipsa de erecție?

Boli genitale masculine

Postata de Marian Tabăra cu 11 luni in urma.

Buna ziua am fost diagnosticat an 2021 cu cancer de rect urmat de opertie de colostomie apoi am făcut 30 de ședințe de chimioterapie cu panitumumab și folfox apoi operat anul trecut an noiembrie de amputație de rect urmat de 30 de ședințe de radioterapie acum sânt bine mulțumesc lui Dumnezeu dar nu mai am erecție deloc oare mai am șansa să mai fac și eu sex cu soția care sânt urmarile

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Tratamentul pentru cancerul de rect, poate afecta capacitatea de a avea sau mentine o erectie suficient de ferma pentru a avea acte sexuale.

Este important sa solicitati o evaluare de specialitate din partea unui medic proctolog si sa discutati despre optiunile de tratament disponibile in cazul dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic proctolog: https://www.clickmed.ro/medic/proctologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Disfunctii-sexuale-masculine/tulburari-de-erectie_686