iritatii in zona genitala

Boli genitale masculine

Postata de istvan27 cu 13 ani in urma.

buna ziua, va rog sa-mi dati un sfat, am de vreun an o iritatie intre picioare de culoarea rosie si de multe ori secreta lichid mirositor, am fost si la medic si mi-a scris o reteta de o luna de zile cu un unguent si mi-a trecut o perioada dar acum a reaparut nu mai stiu sunt disperat si sincer si imi este frica de ceva rau. va multumesc

Raspunsuri (2)

Carpe Diem

acum 13 ani

Dupa descriere pare sa fie o ciuperca. Ce diagnostic ti-a dat medicul? ce unguent? Daca nu ai rezultate cu unguentul de ce nu te intorci la medicul dermatolog sa-ti schimbe tratamentul?

Iuli

acum 13 ani

Medicul ti-a facut analize de secretie? Ti-a analizat zona respectiva? Mergi la un dermatolog competent si urmeaza-i sfaturile. E posibil sa fie o ciuperca. Daca ai partenera, este evident ca trebuie si ea sa se trateze, altfel te tratezi degeaba pt ca te vei reinfecta in permanenta. Pastreaza o igiena stricta (fara sa te speli de 100 de ori pe zi si nici la 5 zile... o data pe zi e perfect) si foloseste numai boxeri sau briefs (nu slip) din bumbac.