iritatie zona genitala

Boli genitale masculine

Postata de nic07 cu 14 ani in urma.

buna seara!

sunt barbat, am 21 de ani si am urmatoarea problema: pe partea inferioara a penisului si pe scrot mi-au aparut niste iritatii acoperite cu un lichid galbui, care ustura extrem de tare cand spal cu apa si sapun, desi nu curge sange. la inceput au fost doar niste mancarimi (acum vreo 10 zile), urmate de inrosirea zonei respective (acum 7-8 zile), iar apoi de aparitia acestei iritatii extrem de suparatoare (acum 4-5 zile). zona afectata are un aspect lucios, asemenea unei rani deschise, aspect care ramane chiar si dupa ce spal cu apa si sapun si usuc zona.
stiu ca cea mai buna solutie ar fi sa vizitez un medic, insa imi este cam jena si as vrea, daca se poate, sa rezolv problema singur. daca stie cineva vreo crema/medicament care ar putea sa ma ajute, ii sunt recunoscator.

Raspunsuri (13)

Maria C

acum 14 ani

Lasa jena la o parte si mergi de urgenta la urolog, doar el iti poate da tratament pentru ceea ce ai. Nu e bine sa te tratezi din auzite, pentru ca nu-ti cunosti diagnosticul si s-ar putea sa nu-ti faca bine acea crema sau pastila. Nu mai amana si du-te la urologie. Sanatate si pe curand!

bogdan04

acum 14 ani

Salut! Eu am un testicul necoborat in scrot. Am 21 de ani si am aceasta problema de la vreo 3 ani, cel putin de atunci imi aduc eu aminte. Am fost in urma cu vreo 2 ani jumate la doctor si din cate tin minte zicea ca nu-i nici o problema, doar ca nu va arata bine din punct de vedere estetic. Nu ma doare nimic, dar nu ma simt eu bine stiind ca nu sunt "complet" si din punctul asta de vedere, daca pot sa zic asa. N-am avut relatii sexuale pana acuma, si ma tem sa am tocmai din teama ca voi fi respins de prietena mea( ea nu stie de problema asta pe care o am). Ar fi bine sa ma operez sa mi se coboare testiculul in scrot, sau sa mi se puna vreo proteza? Sau ce sa fac? Am nevoie de un sfat. Va multumesc!

Bogdan

acum 11 ani

Salut!Vrei sa spui ca la 18 ani a urcat inapoi si nu a mai coborat.Daca apesi cu mana nu coboara?S-ar putea sa fie nevoie de interventie chirurgicala daca s-a inchis canalul.Este doar o parere.Bafta

Mariana

acum 14 ani

Te poti opera dar nu este obligatoriu. Operatia este una de rutina si evita probleme pe viitor. Totusi, nu are trebui in nici un caz sa iti fie rusine de prietena ta. Ea te iubeste pentru ce esti nu pentru forma scrotului tau. Sunt femeie si stiu ce spun. Cand iubesti pe cineva, astfel de lucruri minore nu conteaza. Vorbeste cu ea, nu te sfii sa faci dragoste (cu protectie!!) cu prietena ta si decide-te (poate impreuna cu ea?) daca doresti sa te operezi.

Multa sanatate!

ard

acum 11 ani

nic ai rezolvat problema ? pentru ca si eu aceeasi problema..

nic07

acum 11 ani

da, am rezolvat cu crema travogen. se pare ca era o micoza.

Mike

acum 11 ani

Travogen este gormonal ,,,,si face sa-ti fie foame si sa obtii kg in plus .! incearca un Clotrimazol crema....ajuta din cite am inteles! Snatate

pette

acum 11 ani

buna seara, am si eu o problema cam la fel ca a ta nic, doar ca la mine e in zona scrotului si mai exzact in zona axelor, ma mananca de mor si sunt rosu ca dracu, am fost la dermatolog am asteptat ap 1 luna de zil ca sa primesc rez, si am primit ca nu e nimic fungiic, imi vine sa o strang pe aia de gat cand imi spune ca nu e decat o iritatie si o sa treaca, unde ar mai treb sa merg? la urolog nu cred ca are vre-o treaba, astept cat mai multe raspunsuri. va multumesc anticipat

val

acum un an

la dermato ai afost,s.ar putea sa fie imunitara treaba,

nikolai

acum 10 ani

am avut si eu aceiasi problema dar mi-a trecut fara sa iau nimik chestia e sa mentii zona curata si fara contact sexual pana trece,bn nu sfatuiesc pe nimeni sa faca asa ca mn dar eu nu am avut incotro tocmai plecasem in italia si nu am avut posibilitatea sa consult un medic,am discutat ulterior cu mai multe pers,se pare ca e cv intalnit la barbati,apare de regula dupa contact sexual sustinut si se numeste pop**ar aprindere de penis

Tina

acum 9 ani

poti sa încerci si produsele HempSex care pe prietenul meu l-au ajutat foarte mult. S-a spălat cu gelul intim pt spălat, apoi s-a dat cu crema pt zona intimă HempSex. Produsele sunt 100% naturale, fara conservanți, pe baza de ulei de canepa, bogate in omega 3-6 si aminoacizi. Se pot cumpara de pe www.hempsex.ro

Marius

acum 9 ani

Triderm e foarte bun si functioneaza pentru problema ta, sunt convins!

morarudan

acum 6 ani

Salut,De o zi am mâncărimi în zona intima iar pe capul penisului s-a format o pelicula albuie,nu am avut act sexual ne protejat, ce se intampla?