Inflamatie testicul

Boli genitale masculine

Postata de munteanu nicoleta cu 12 ani in urma.

Sotul meu are o durere la unul dintre testicule,s a inrosit,durerea s a lasat pe picior dar i l doare si in spate in zona rinichilor....munceste in afara tarii si trebuie sa l ajut cumva macar pana ajunge in tara! Ce sfat i mi dati de ameliorare pana ajunge in tara?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Durere poate fi cu punct de plecare renal ca intr-o colica renala si necesita un tratament antispastic, de exemplu no spa (colica renala se manifesta cu durere constanta cu debut brusc; calculii (pietricelele ) pot produce dureri intense la nivelul zonei lombare (portiunea inferioara a spatelui), in partile laterale ale trunchiului (in flancuri), la nivelul abdomenului, pelvisului sau organelor genitale; persoanele care au avut astfel de dureri le descriu de obicei ca fiind cea mai groaznica durere pe care au avut-o). Durerea lombara poate proveni de la nivelul coloanei vertebrale, asociata cu o contractura a muschilor situati de o parte si de alta a coloanei. In acest caz este util un tratament miorelaxant, antialgic.
ar fi bine sa apelati la medicul de familie sau la serviciul de urgenta.

stoica eugen nicolae

acum 9 ani

si am am aceleasi simtome ce ar trebui sa fac?
rog un raspuns repede

Costy

acum 8 ani

Buna ! Ma interesa ce diagnostic a avut pana la urma sotul tau ?