infectie cu stafilococ

Boli genitale masculine

Postata de cosminnu cu 12 ani in urma.

Buna Ziua. Am fost diagnosticat cu stafilococ epidermidis si trichomonas vaginalis in urma cu doua luni am urmat tratamentul prescris de medicul urolog cu Metronidazol si Tavanic, am repetat analizele respectiv spermograma si spermocultura cu rezultat normospermie iar la spermocultura stafilococ epidermidis coagulazo pozitiv. am fost din nou la medic pentru ca resimt o senzatie de apasare si discomfort in zona genitala si medicul mia precizat faptul ca stafilococul epidermidis face parte din flora saprofita si nu e o problema. Din cate am mai citit si eu pe net intradevar asa este dar in stare saprofita stafilococul epidermidis este coagulazo negativ mie la analize imi apare coagulazo pozitiv deci ce trebuie sa fac ? va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

SA urmati sfaturile si tratamentul mrdicului urolog conform rezultatelor de laborator .

cosminnu

acum 12 ani

multumesc frumos pentru raspuns