herpes genital

Boli genitale masculine

Postata de sergiumis cu 13 ani in urma.

Buna! eu am o boala pe care se cheama herpes adica imi ese niste besicuti asemanatoare cu cosuri, pe penis medicii imi zic ca nu se lecueste ca virosul ramiine in singe si din cind in cind imi apar si am probleme nu pot sa am nici o relatie cu nimeni.ce ma sfatuiti si cum as putea scapa de aceasta boala? va rog mult daca puteti sa ma ajutati. mersi mult

Raspunsuri (6)

Sheila

acum 13 ani

Nu ai cum sa scapi de aceasta boala. Virusul ramane in organismul uman definitiv. Acesta este inactiv iar in momentul in care imunitatea scade se activeaza.
Poti sa ai contact sexual dar numai cu prezervativ iar in perioada in care herpesul se ''activeaza'' sa eviti contactul.
Trebuie sa ai grija cu igiena si ar fi bine sa-ti instiintezi si partenerele pt a sti la ce sa se astepte

Ionescu

acum 13 ani

Ba se vindeca ! Insa numai cu remedii vindecatoare si nu cu medicamente chimice.
Exista mai multe remedii homeopate care vindeca herpesul genital. Consulta un medic homeopat cu experienta.

Iuli

acum 13 ani

NU se vindeca. Situatia e exact cum ti-a zis Sheila. Contact numai cu prezervativ, iar cand e activ, deloc. In rest, sa te odihnesti bine, stres mai putin, imbraca-te bine cand e frig etc, ca sa ai o imunitate buna.

sergiumis

acum 13 ani

ok! sint boli mult mai grave care in ziua de astazi se vindeca si un virus de acest nu se vindeca??? cred ca totusi este o solutie numai ca nu o stiu eu carei

Iuli

acum 13 ani

Depinde ce fel de boli sunt cele care se vindeca. Hepatita B este provocata de un virus si nu i s-a gasit antidotul. Ea poate fi insa impiedicata de la a face ravagii daca omul are un mod de viata sanatos, nu crezi ca e ceva, totusi? Nu stiu daca iti dai seama, dar Hepatita B este o boala GRAVA. Nu este deloc o boala usoara (daca nu are manifestari nu inseamna ca nu exista si nu poate avea consecinte).
Sunt si boli MULT mai usoare carora nu li s-a gasit nici macar o solutie de stopare (de ex alopecia). Daca ar exista o solutie curativa pt hep B, s-ar practica la scara larga, pentru ca toti cei care sufera de aceasta boala sa scape de ea, nu crezi? Nu ar avea toti interes sa vindece? Poti sa cauti pe Internet sau sa suni la clinicile mari, asa poate te vei convinge.

Iuli

acum 13 ani

Scuze, ma refeream la herpes. Insa acelasi lucru este valabil si pentru hepatita B.