"Frecatei" sub preput, piele rosie si iritata, crapaturi care ustura pe penis.

Boli genitale masculine

Postata de klaus25 cu 12 ani in urma.

Buna ziua. Am si eu o problema. De vreo luna am inceput sa fac "frecatei" albi pe si sub preput.La ora actuala sub preput pielea este rosie si sensibila iar cand este uscata se observa cum se ia pielea ca in cazul expunerii solare.Am mai observat niste mici crapaturi rosiatice pe "fren" si mai jos de acesta care ustura atunci cand fac dus.Senzatia de usturime nu exista atunci cand urinez.Mentionez ca am o prietena stabila, amandoi suntem foarte curati ( dar nu folosim prezervativul in timpul contactului sexual).
O cauza a acestei probleme ar putea fi faptul ca am facut sex neprotejat in timpul menstruatiei??
Sau o alta explicatie la acest lucru ar fi ca problema a aparut in urma contactelor sexuale frecvente?
Un alt lucru ar fi neigiena ??
Va multumesc anticipat pentru raspunsurile intrebarilor mele si daca se poate sa primesc si un sfat sau mai multe in vederea rezolvarii problemei ar fi minunat!
Va doresc o zi buna.

Raspunsuri (7)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi o BTS. Nu inteleg de ce nu folositi prezervativul. Consulta cat de curand un medic dermato-venerolog, iar prietena un ginecolog. Bolile genitale netratate pot da infertilitate!!

klaus25

acum 12 ani

Am uitat sa mentionez si ca am urmat un tratament mai indelungat cu antibiotice.Amoxicilina 500 mg pentru o masea infectata timp de 7 zile, au urmat 2 zile de pauza si am inceput un altul care a durat tot 7 zile cu Zennit 500 mg pentru o bronsita.

klaus25

acum 12 ani

Am mai pus intrebarea aceasta si pe alt forum si am primit ca sfat folosirea timp de 10 zile a Bepanthen crema de 2 ori pe zi.

Iuli

acum 12 ani

Sfatul cel mai bun e sa mergeti la medic. Apoi fiecare face cum crede. Tratata gresit, pentru ca nu stiti ce e, afectiunea se poate agrava ac***a consecinte mult mai neplacute si mai greu de reparat.

klaus25

acum 12 ani

O sa consult un doctor de dermato-venerice dupa weekend, daca vad ca nu se amelioreaza problema.
Multumesc pentru raspuns. :)

nicu

acum 11 ani

spalate cu ceai de galbenele si bicarbonat

MIRCEA ANDREI

acum 10 ani

Si eu am aceeasi problema dar nu stiu din ce cauza..daca stie cineva sa-mi spuna si mie il rog frumos ..