fimoza

Boli genitale masculine

Postata de iia.tutu cu 12 ani in urma.

baietelul meu de 7 luni are o mica rosata la penis,si cand il ster plange.pare a fi fimoza.cum il pot trata?

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Mergand cu el la pediatru pentru diagnostic si tratament.

Medic Epuran

acum 12 ani

Fimoza este o afecţiune specific masculină în care deschizatura prepuţului este prea strâmta pentru a-i permite acestuia să se retraga către baza penisului şi nicidecum ˝o roşeaţă pe penisul copilului˝, care ar putea fi o iritaţie de la scutec. Pentru a identifica cauza acelei iritaţii şi pentru stabilirea unui tratament corespunzător copilul d-vs ar trebui consultat de un medic pediatru