fimoza

Boli genitale masculine

Postata de adriana_sv cu 13 ani in urma.

despre fimooza si consecintele ei post operatorii si daca se poate transmite si la fetita si sotie ....ce analize trebuie sa facem?...va multumesc

Raspunsuri (3)

Sheila

acum 13 ani

Fimoza este imposibilitatea decalotarii varfului penisului, nu inteleg ce legatura are cu transmiterea la fetita si sotie.

Ionascu Andreea

acum 13 ani

Prin operatie, se desprinde chirurgical o parte din preput, cea dinspre varful glandului, care nu permite decaloatarea completa. Zona se va vindeca in maxim 2 saptamani, iar indicatiile postoperatorii le veti primi de la medic. Pentru ca nu este vorba despre vreo boala transmisibila, nu aveti cum sa puneti in pericol sanatatea sotiei si a fetitei.

Iuli

acum 13 ani

Fimoza se transmite la fetita si la sotie in caz ca vreuna sau amandoua prezinta un PENIS. Altfel, nu prea vad cum, sincer! Si nu este o problema grava.