fimoza

Boli genitale masculine

Postata de mitzic cu 14 ani in urma.

buna,am un baietel de 5 luni cu fimoza f stransa,nici nu i se vede glandul,pielea de deasupra fiind f stransa,glandul se simte doar in interior.am auzit tot felul de pareri,despre cind trebuie sa mergi la medic.nici nu stiu ce sa fac deoarece e mititel,iar eu nu am incredere in medicii din orasul meu.a mai avut cineva asa o experienta?va multumesc anticipat

Raspunsuri (4)

mad0303

acum 14 ani

buna! si baiatul meu a avut fimoza,a fost operat la varsta de 3 ani(dar asta se intampla in urma cu 22 de ani),iar acum e un barbat frumos care nu are nici un fel de probleme...nu te ingrijora,e o operatie simpla,mai ales ca de acum 22 de ani lucrurile au evoluat.Mergi la vreo 2-3 dr.,ca sa afli mai multe pareri.Am prietene ce si-au operat baieteii de fimoza pana intr-un an si cred ca e mult mai bine sa nu mai amani,dar mergi la doctor,sa vezi ce-ti spun si ei.multa sanatate si numai bine va doresc!

mitzic

acum 14 ani

multumesc pentru raspuns,simt o usurare cind impartasesc problema mea si altora dar mai ales cind primesc cite un sfat.merci inca o data

Dr. Florian Badea

acum 14 ani

Este o afectiune care se corecteaza usor chirurgical.consultati un medic specialist de chirurgie

etepisi

acum 14 ani

BUNA SEARA!CITESTE MAI MULTE DESPRE FIMOZA PE ACEST SAIT .CONSULTA MAI MULTI MEDICICI CHIRURGI DUPA CARE IA O HOTARARE CU MEDICUL DE FAMILIE.SA STIICA NU TOATE FIMOZELE SUNT OPERABILE,IN PLUS ESTE SI PREA MICUT .