Fimoza

Boli genitale masculine

Postata de scoutch cu 14 ani in urma.

Salut . am si eu o problema si cred ca este fimoza insa nu sunt sigur . Cand eram mic am avut o ciuperca p penis shi chirurgul mia facut circumcizie cred , luand o bucata din pielea de pe penis ( partea pe care se afla ciuperca ) shi astfel pielea sa facut mai ingusta formanduse la fel ca in cazul fimozei un cerc stramt la capul penisului astfel incat cand este in erectie nu pot sal decalotez pe tot , doar jumate . Acum as vrea sa stiu daca il tratez ca in cazul unei fimoze adik cu unguent cu steroid sau este un tratament special ac***a in vedere ca sa format in urma unei operatii , adica trebuie sa fac alta circumcizie ? Si daca se poate trata as vrea sa stiu cum , inafara de unguente .

Raspunsuri (3)

raluca

acum 14 ani

Buna,
Incearca sa gasesti la farmacie unul din unguentele asta, am inteles ca sunt bune pt. ceea ce ai tu. Exemple de unguenti eficienti sint propionatul de clobetasol 0.05% generic, DERMOVATE si GLAXO. Bafta si mai vb

Sheila

acum 14 ani

Stiu ca ai vrea sa alegi o metoda mai simpla, adica o simpla crema si sa treaca dar atata timp cat nu sti ce ai exact nu cred ca e bine sa folosesti medicamente care nu sunt recomandate de medic. Poate pe moment va trece dar daca in timp va reveni problema.Eu te sfatuiesc sa-ti faci curaj si sa mergi la un urolog, nu este o problema de neglijat
Numai bine

MARCEL

acum 12 ani

EU CRED CA E BINE SA ITI TAI PELIMANUL