este in regula?

Boli genitale masculine

Postata de comunitate medici cu 11 ani in urma.

Copilul meu are 3 ani si am fost cu el la medic, anul trecut dotorita faptului ca am observat ca nu are testicolul stang. DOCTORITA mi-a spus ca este pe canal si sa il las pana la 5 ani ca poate coboara¬! ESTE IN REGULA ASA CEVA VA ROG DIN SUFLET ASTEPA UN RASPUNS PT CA SUNT DISPERATA

Raspunsuri (3)

Alex

acum 11 ani

Ce se intmpla,Doctore

FreeStyle11

acum 11 ani

Da asa ceva se mai intampla ca unul din testicole sa fie mai bagat si sa nu se vada, dar asta nu inseamna ca el nu exista.Faceti o ecografie ca sa vedeti daca il are pe canal sau nu, desi eu cred ca il are.

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Testiculul necoborat, coboara in mod fiziologic la locul lui in primul an, de obicei in primele 3 luni de la nastere. In aceasta situatie, este indicat sa consultati medicul chirurg pediatru sau urolog pediatru pentru investigatii suplimentare.