Erectie incompleta

Boli genitale masculine

Postata de Cristi117 cu 9 ani in urma.

Buna. Am si eu o problema de cateva saptamani si as vrea sa va cer ajutorul. Este vorba despre erectie. Problema este ca inaintea unui act sexual sau cand pur si simplu stau cu prietena ne sarutam, ne imbratisam, etc nu am erectie completa sau se scoala foarte greu. Tin sa mentionez ca de fiecare data cand se intampla asta, am o usoara senzatie de urinare, si erectia se diminueaza, chiar daca am parte de erectie 100%, aceasta nu tine mai mult de cateva secunde. In timpul actului sexual nu am treaba cu erectia, doar atunci cand schimb pozitia. De asemenea, de multe ori cand stau pur si simplu in pat si vad la tv ceva care sa ma excite, am parte de erectie 100%, care tine destul de mult. As vrea sa ma ajutati cu cateva pareri, opinii, un tratament ceva, as dori sa aflu care e natura acestei probeme, sa fie pe baza de stres, emotii..... Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

Kolid

acum 9 ani

Si eu aveam erectie incompleta dar am facut un tratament cu un supliment Vigrax si mi-am remediat problema.
Posibil a fie si pe fond psihologic!

Corli

acum 9 ani

De cele mai multe ori problemele de natura sexuala apar si pe fond psihologic. Foarte multe persoane care declara ca au probleme de natura sexuala nu au o problema fizica anume, dar totusi performantele lor sexuale sunt destul de mici.
Eu nu am facut cura cu nici un supliment, dar deocamdata nu am probleme de genu!
Oricum, ideea e ca indiferent de solutia pe care o alegi trebuie sa incerci sa faci ceva pentru a rezolva problema!

Sandi

acum 9 ani

Salutare!

Eu as vrea sa incerc Pornpropills. Cica e bun pentru imbunatatirea vietii sexuale.
L-a folosit cineva?

Rad

acum 8 ani

La mine problemele acestea au trecut de la sine. Cred ca la majoritatea oamenilor se intampla la fel. Important e sa nu ne necajim prea tare cand apar astfel de dificultati pentru ca atunci organismul se reface mai greu de la sine.

Eduard

acum 8 ani

Buna ziua! Am 18 ani si am si eu o problema asemanatoare...cand merg la prietena mea se intampla sa am erectii puternice si care imi da o stare de incantare dar cand dupa un anumit timp sau cand imi e lumea mai draga se duce efectul... Mentionez ca am avut si o experienta neplacuta intrand fratele ei peste noi chiar daca nu faceam nimic( nu am facut sex pana acum cu ea si cu nimeni)....si cand imcepuse sa ma masturbeze am avut o erectie destul de buna dar m-a lasat cand sa finalizeze....si asta m-a dezamagit total... Nu stiu care e problema...dar banuiesc ca tot pe baza psihica. Nu as incerca medicamente etc pt ca ar bate la ochi...daca puteti sa imi oferitimsi mie cateva sfaturi as fii recunoscator. Va multumesc anticipat

Vladimir

acum 7 ani

Problemele de potenta apar de obicei din cauza stresului, a solicitarii prea mari si din cauza faptului ca dam importanta prea mare unor lucruri din viata noastra precum jobul sau asigurarea traiului.