Dureri la nivelul penisului

Boli genitale masculine

Postata de sb81wst cu 12 ani in urma.

Prietena mea a facut tratament cu canesten capsule si eu cu canesten crema, banuind ca avea candida ( datorita unui miros specific) . 2 sapatamani dupa tratament totul a fost ok in ceea ce priveste relatiile sexuale dintre noi . Dupa aceea am resimtit amndoi niste usturimi la nivelul organelor genitale . Ulterior a facut analiza secretiilor in urma carora i s-a spus ca este purtatoare de "coci". Tratamentul prescris a fost difulcan de 150 mg pentru amandoi 1 pastila , plus ovule pentru ea timp de 6 zile . Dupa efectuarea acestui tratament relatiile sexuale dintre noi au avut foarte mult de suferit . Practic nu ne simtim unul pe celalalt , eu simtind un fel de durere , difuza, sp***a , dar persistenta la nivelul preputului , precum si o sensibilitate dureroasa la nivelul glandului.Uneori am mai simtit si anumite mancarimi pe taractul urinar . Mentionez ca nu am nici un fel de miros , nici culoare schimbata ,Practic penisul meu arata normal doar ca nu se mai simte ca inainte, si nu mai intra in erectie din aceasta cauza la fel ca inainte . Prietena mea spune ca nici ea nu mai simte totul ca inainte . Astept raspuns . Multumesc .

Raspunsuri (2)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua. Va recomand sa mergeti la un urolog si sa faceti niste analize. Din cate ati spus dvs prietena a facut 6 zile tratament a doua oara, iar dvs nu. De regula este nevoie ca ambii parteneri sa faca tratament.

sb81wst

acum 12 ani

Am facut amndoi trataement . Prima data cu canesten pentru candida si a doua oara la indicatiile medicului ginecolog , dupa ce au venit rezultatele de la laborator , cu difulcan de 150 mg. Oricum multumesc pentru raspuns .