dureri in zona genitala

Boli genitale masculine

Postata de paul_b_20 cu 13 ani in urma.

Salutare! Am si eu o problema. La serviciu am inceput sa am dureri in zona genitala. Ajuns acasa am constatat ca durerea provenea de la unul din testicule. Nu am dureri daca merg sau ridic ceva. Doar daca ating testiculul. Am mai patit asa ceva cu ceteva luni in urma dar mi-a trecut.
Daca are careva vreun diagnostic rog sa-mi spuna
multumesc

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 13 ani

Aceste dureri testiculare pot fi determinate de o varietate de afecţiuni: epididimita , orhita (inflamaţii testiculare), traumatisme testiculare, chlamidiaza (infecţia cu bacteria Chlamydia trachomatis) etc. Pentru un diagnostic cât mai precis vă recomand consultul unui medic.