durere

Boli genitale masculine

Postata de fetitzacuminte cu 12 ani in urma.

buna...am si eu o intrebare..sotul meu are de 2 sau 3 zile o durere la testicolul stang..el a fost operat acum cativa ani in urma de hernie.durerea este persistenta dar nu sa umflat si nu cred ca este hernie..as vrea sa ma lamuriti sa imi spuneti ce ar putea fi..am auzit ca s-ar putea sa fie din cauza lenjeriei dar el porat doar de bumbac...astept raspunsul dvs .va multumesc

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Durerea de la nivelul testiculului poate proveni de la testiculul in sine, de la structurile ce se gasesc in spatele acestuia (epididim), de la nivelul scrotului sau al abdomenului inferior.
Cele mai frecvente cauze: epididimita (inflamatie testiculara), hidrocel (edemul scotului), hernia inghinala, niste calculi renali migrati de-a lungul cailor urinare (ureter), tumori scrotale, torsiunea testiculara (testiculul rasucit), varicocelul (vene marite la nivelul scotului).
se poate programa pentru un consult urologic in vederea examinarii.

Nickname001

acum 8 ani

Am 20 de ani si ls testiculul stang simt asa ca um mat,vena ceva,ma doare rar cand se ating,nu prezint nici o umflatura,totu e normal