durere testicule

Boli genitale masculine

Postata de danieluz cu 12 ani in urma.

De un an de zile ma doare suportabil si nu permanent testiculu stang.Mi-am facut ecograf si mia spus ca am o piatra pe rinichiul stang de aproximativ 8mm.Se poate sa fie cauza durerilor mele sau trebuie sa fac alte analize?

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Ar fi bine sa apelati la un consult urologic pentru indicatiile de terapie a litiazei renale (litotritie extracorporeala prin ultrasunete). In puseele dureroase se va apela la tratament antispastic si antiinflamator , in dozele indicate de medic.

danieluz

acum 12 ani

Va multumesc frumos

ionut

acum 9 ani

buna ziua, de 3 zile au inceput sa ma doara testicolele ,durere care se duce pe picior in jos,isi modifica vizibil marimea cand mari cand mici si simt si o caldura ca si cum as avea febra.am fost la medic si mi-a prescris eficef,aceste pastile insa nu prea au efect.incep sa ma panicez.ce sa fac?