Durere testicule

Boli genitale masculine

Postata de batrinucory cu 12 ani in urma.

Buna ziua ,am 48 de ani ai acum 6 ani mia fost amputat piciorul sting si de atunci mia aparut o durere suportabila la amundoua testicule .In vara asta mia fost amputat si celalalt picior durerile sau accentuat si la atingere ma doare rau ,testiculele sunt si moi la atingere ,am si o usturime innainte de urinare (banuiesc ca de la sonda)

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

o durere testiculara poate proveni de la nivelul tractului urinar: un calcul migrat de la nivelul rinichiului pe ureter, o infectie uretrala (urinara joasa); sau o epididimita; e necesara examinarea de catre un medic urolog, ce poate recomanda un examen al sumarului de urina, o ecografie abdominala etc, un tratament specific.