Durere testicul

Boli genitale masculine

Postata de IonutzGianny cu 12 ani in urma.

De 2 zile am observat langa testiculul drept o unflatura de parca ar fi o vena mai mare umflata care doare putin la atingere. Oare am hernie inghinala?

Raspunsuri (5)

Medic SfatulMedicului

acum 12 ani

In urma descrierii este greu de pus un diagnostic. Posibile cauze: varicocel, hidrocel, hernie inghinoscrotala, chist de cordon sprematic, chist epididimar, orhita, epididimita, torsiune de testicul, etc.
Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru un diagnostic cert.

cristi

acum 10 ani

da aceasi problema am si eu , am fost la spital a zis ca am infectie urinara mia dat sa iau pastile tinp de 7 zile acum am observat ca sa unflat testiculu drept , prin urmare umeaza sa merg la control iar , am fost operat de hidrocel pe partea dreapta , duminica osa va dau si ras ce osa zica doctoru !!!

bogdan

acum 10 ani

De o saptamana am observat ca am o durere foarte mica la testiculul drept.ma daore foarte putin doar cand il ating,in schimb este mai lasat si putin umblat decat cel stang.

sorin

acum 9 ani

am o vena pe testiculul drept cu cam mare si niste dureri in zona vezicai urinale cand ma aplec de cateva zile si am avut hernie inginala la care chirurgul mia zis ca nu va trebui sa ma operez ce sa fac cu testiculele ca cand ating vene imi sa ma scarpin daca strang de ia ????????????????????????????????????

denis

acum 9 ani

De ceva timp ma doare foarte tare testiculul drept si sa umfalt forte tare ...si in urma cu trei ani am fost operat la testiculul stang de varicocel ... Ce raspuns miati da si ime referitor la testiculul drept ?