durere testicul drept

Boli genitale masculine

Postata de totyo cu 9 ani in urma.

Buna ziua,am si eu o problema,de 2-3 saptamani ma doare testiculul drept,dar nu constant.Nu ma doare abdomenul sau piciorul,nu am avut contact sexual neprotejat si nici nu imi audc aminte sa ma fi lovit.Daca ma poate ajuta cineva as fi recunoscator,nu stiu daca sa ma duc la oncolog sau sa mai astept.Multumesc!

Raspunsuri (3)

AlMy

acum 9 ani

dureri la testicule din cand in cand au toti barbatii. Nu te speria.
Sunt mai multe cauze:
- hernie (consecinta a efortului fizic, sala etc..)
- blocaj funicular (sperma acumulata pe funicul)
- probleme cu pietrele la rinichi...etc
Daca vrei sa te verifici poti merge la un urolog.

Sanatate multa!

Medic SfatulMedicului

acum 9 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru evaluare si tratament adecvat.

totyo

acum 9 ani

Multumesc mult! azi nu ma mai doare,daca mai apare o sa merg la un urolog,dar m-am mai linistit! toate cele bune!