durere testicolul stang

Boli genitale masculine

Postata de vendredi70 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,
Am 42 ani si de vreo 2 zile mi-au aparut dureri la testicolul stang(de vreo 2 ani cand da frigul afara ,oct-noiembrie ,imi apar durerile ,am fost la medicul de familie si mi-a dat ofloxin 200mg,augmentin 10 zile si mi-a trecut).Durerile sunt suportabile.Imi puteti sugera despre ce ar fi vorba.Urinez normal,urina este normala.

Raspunsuri (6)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Testicolul nu are legatura cu tractul urinar.deci nici cu urinarea.Durerile testiculare pot surveni in urma unor cat de mici traumatisme,in urma unei lejerii stanjenitoare , unei nflamatii nespecifice ( durerile au cedat dupa un scurt tratament cu antibiotice ) datorita unei retentii prelungite a spermei ( abstinenta ) si alte situatii de patologie. Cred ca un consult la urologie este necesar atunci cand mai apar durerile, pentru ca medicul sa constate personal situatia. Sanatate

cip

acum 12 ani

am 26 de ani si in urma cu cateva luni am observat ca testicolul stang e putin coborat decat cel drept si alaturi in scrot se simt ca niste vene inflamate ca niste ramuri.daca ma puteti ajuta

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Este vorba de un ghem de vase in bursa testicolului stang denumit " FARICOCEL "
Trebuie sa mergeti la un consult chirurgical sau la medic urolog.

Mario

acum 11 ani

Buna ziua! De ceva timp am la testiculul stang niste dureri la atingere ... Durerile nu sunt prea pronuntate ... dar foarte stanjenitoare! Am examinat atent testiculele si cele stang la care nu am probleme este normal iar cel cu probleme este umpic cam ridicat! care sa fie problema? este ceva grav? mentionez ca nu am dureri severe...

Marius

acum 10 ani

Buna un testicol imi atarna prea jos si este cam umflat ce riscuri poate provoca si in cat timp pot agrava situatia va rog frumos s ma ajutati

Marius

acum 10 ani

Buna un testicol imi atarna prea jos si este cam umflat ce riscuri poate provoca si in cat timp pot agrava situatia va rog frumos s ma ajutati