Durere la testicule

Boli genitale masculine

Postata de catalin123123 cu 11 ani in urma.

Salut,De 2 zile ma doare testiculul stang destul de tare,si uneori ma sageata si cel drept,dureaza in jur de 4-5 secunde,dar cel stang ma doar aproape tot timpul ,am crezut ca poate fi din cauza la efort,dar dupa 2 nopti tot ma doare,si incepe sa ma doara din ce in ce mai tare,Daca ma puteti ajuta lasati com.Multumesc

Raspunsuri (12)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa consultati medicul urolog pentru investigatii si recomandari precise.
Printre cauze se numara:epididimita, orhita, torsiune de testicol, hernie inghinala, tumori testiculare,etc.

CristiBumbi

acum 11 ani

Catalin, pe mine ma doare cel drept, astfel pachetul e completeaza. Ai fost la medic? Ce ai aflat?

seicaru

acum 11 ani

buna ziua am o intrebare la dumnevostra am o durere la testicol sting mi sa vede gloduri si ma dore pre putin ce trebuie sa fac ce medicamete sa cosum

Florinei

acum 11 ani

Salut! Si pe mine tot ceva de genul, mă sageata testiculul stâng ca. 4 sec. Apoi dispare, ce știți va rog comm pliss

Nicu

acum 11 ani

Buna! am 20 de ani si de aproape o saptamana am o durere la ambele testicule. Durerea nu este insuportabila, insa este permanenta si jenanta. Palpabil am impresia ca testicolul stang care ma doare si cel mai tare e putin mai mare fata de cel drept, dati-mi va rog mult de tot raspuns daca stie cineva despre ce ar putea fi vorba!!

Da

acum 11 ani

Parerea mea este ca cel mai bine ar fii sa iti tai p***aul, scapi de orice grija si e si mai bine

Cosmin

acum 10 ani

Durerile se datoreaza abstinentei in multe cazuri, mai ales la tinerii care si-au facut o prietena de curand dar inca nu si-au inceput viata sexuala cu acea persoana.

Anonim

acum 10 ani

Am 15 ani si de aseara ma doare testiculul stang doar la atingere si nu este o duresre suportabila dar m-am speriat si nu stiu ce sa fac sa merg la medic mi-e rusine..un raspuns va rog....

Cosmin..

acum 10 ani

Am si eu o problema am 15 ani si a inceput sa ma doara testiculul stang doar la atingere nu este o durere insuportabila dar totusi ma jeneaza la atingere...ce pot face si mie mi-e rusine sa merg la medic

roby

acum 10 ani

si pe ieu am odurere constanta la testicolul drept de 2 saptamani dupa care sa ridicat putin mai sus, am f la medic si mia spus ca am un anceput de hernie si mia dat antibiotice pentru o saptamana sa sper ca va trece mi repede pt ca e f jenanta duredea

Razvan

acum 10 ani

Salut! si eu am o durere mica din cand in cand in testicolul stang ca o intepatura, care dureaza cateva secunde si dispare si apoi la anumite perioade revine.. ce poate fi? ast un rasp de la sfatul medicului

mirzan petru

acum 8 ani

Salut dedoa zile mă doare testicolu sting e putin unflat