Durere la baza penisului

Boli genitale masculine

Postata de ColdReave cu 10 ani in urma.

De aproximativ o luna am o durere la baza penisului, la inceput fiind foarte dispersa, adica pe toata zona din jurul penisului si urcand pana aproape la sfarsitul zonei pubiane.Recent inca persista, desi nu este constanta, daca ating acea zona se simte a fii un fel de incordare a "venei dosale" pentru pur si simplu o pot urmarii in sus pe penis subtiindu-se dar ramane la fel de incordata.Ca o explicatie mai simpla este ca un muschi sau un tendon incordat.La baza este putin dureroasa cand o ating, iar de precizat este ca vine din partea dreapta a bazei penisului.Si da, durerea a inceput in urma contactului sexual neprotejat, dupa spusele ei eu fiind al doilea parterea, primul fiind virgina impreuna cu el.

Raspunsuri (7)

smookyzke

acum 10 ani

fugi la doctor. fa un ecograf. s-ar putea sa ai o inflamatie a prostatei ce necesita tratament...

mistery_boy

acum 10 ani

cum ai rezolvat?aceleasi simptome am si eu!!!!!!

ColdReave

acum 10 ani

mah, sincer mie, cu ajutorul trecerii timpului a disparut, dar ai grija, daca nu se amelioreaza simtibil, ar trebuii sa faci un control

mistery_boy

acum 10 ani

am o relatie stabila fara abateri!acum ramane de vazut.sper sa fie ceva trecator si fara urmari!!!ms mult!!!!! apropo.....dupa cat timp ti-a trecut???

ColdReave

acum 10 ani

Sincer, cred ca in total, din momentul in care a inceput sa ma deranjeze pana in momentul in care nu am mai simtit absolut nimic, adica nici cel mai mic deranj in timpul sexului, cred ca a durat 3 saptamani poate chiar o luna, parca a fost o inflamare, un fel de incordare fortata a unor muschi, durere era exact de muschi sau tendon fortat!

mistery_boy

acum 10 ani

asta mi se intampla si mie.sper sa-mi treaca cat mai repede!!!multumesc

MembruMobileApp1498034240

acum 6 ani

DURERILE AU APARUT IN URMA UNUI TRATAMENT CU ANTIBIOTICE INJECTABILE SAU POATE FI DOAR p***aNCIDENTA .