durere in partea dreapta

Boli genitale masculine

Postata de cosmy8805 cu 12 ani in urma.

buna ziua ....
simt o durere usoara in partea dreapta care coboara pana la testicolul drept, durerea este suportabila, si cateodata simt o usoara senzatie de jena la testicol, puteti sa mi spuneti in linii mari cu ce problema ma confrunt?
Va multumesc!

Raspunsuri (3)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Buna ziua,
As vrea sa precizati zona dreapta de unde pleaca durerea, din zona lombara (spate) sau abdominala. O durere iradiata din zona lombara pana la nivelul organelor genitale poate fi semnul unui mic calcul migrat de la rinichi pe ureter sau o posibila apendicita. Durerea testiculara este de sine statatoare ? poate fi un torsiune testiculara, un varicocel, dar trebuie urmarit daca exista roseata, tumefiere (umflatura) la nivelul testicolului dureros. Ar fi indicat sa efectuati un consult la un medic specialist in urologie.

Tica

acum 10 ani

Buna ziua, am 12 ani si ma doare destul de rau deasupara piciorului drept si coboara pe testiculul drept.Pleaca din zona abdominala!
Multumesc aniticipat!

buna ziua

acum 10 ani

Am o varsta de 27 de ani.
Am senzatia de a urina, dar nu foarte rau, cand imi fac nevoia totul e ok, dar cand ma propi de sfarsitul urinarii, zic ca nu e adevarat, ma ia o durere, nici nu poti sa imi dau seama de unde vine durerea respectiva.
si dimineata m''''am trezit si cu durere de rinichi.... parca ma jeneaza si vezica, si testicoelele...
asta e un semn ca am piatra la rinichi ... ?!
un raspuns mi''''a fi de ajutor, Multumesc !