Doua puncte albe

Boli genitale masculine

Postata de PaulPaul123 cu 10 ani in urma.

Salut !
Am nevoie de ajutor , am 15 ani si am intre frenum pe capul penisului doua puncte albe par cosuri dar nu se spag.. am cautat peste tot dar nu am gasit asa ceva , iar la medic nu am fost si nici nu as vrea .. ca imi este rusine .
Spuneti.mi va rog daca ati mai intalnit asa ceva, si ce as putea sa fac ca sa dispara
Am pus o poza sa vai arat unde se localizeaza mai exact..
http://postimg.org/image/rkpw9b8nb/

Raspunsuri (6)

PaulPaul123

acum 10 ani

Ma poate ajuta cineva ?

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

daca nu ai mancarimi, durere sau alte simptome care sa indice o infectie, cel mai probabil cele 2 puncte sunt glande sebacee a caror canal a fost obstruat

poti sa te uiti si la pozele astea sa vezi daca seamana cu ce ai tu

http://www.nomorepapules.com/WhatisPPP.html

PaulPaul123

acum 10 ani

Nu nu am mancarimi ,dureri sau altceva si .. nu prea seamana cu cele din poze , sunt doua puncte ca si doua cosuri .. nimic lichid inauntru doar ceva alb .. se poate sa fie glande sebacee .. dar nu stiu.
Cum as putea scapa de ele ?

Daca te ajuta mai mult pot sa fac o poza sa-ti arat ..

Studenta anul vi MG

acum 10 ani

Incearca sa pui o poza. Ca sa scapi de ele tre sa mergi la un medic... Urolog, dermatolog. Nu trebuie sa iti fie rusine. Nu iti recomand sa le spargi cu acul

PaulPaul123

acum 10 ani

Nu le.am spart .. le am de ceva timp am asteptat ma gandeam ca vor disparea singure...
Poza nu e clara.. sunt destul de mici http://postimg.org/image/eb6qdv3s9/

Utilizator11552763851

acum 5 ani

Salut! Am 10 ani şi am aceaşi problemă.Eu am întrebat pe mama şi pe tata şi pe fratele meu şi este normal! Aproape orice băiat de la 20 la 30 de ani are aceste puncte,ştiu am doar 10 ani dar mă pricep în lucrurile acestea! Aşa că fi liniştit! Sper că am fost de ajutor! Pa!