Despre durere

Boli genitale masculine

Postata de olgadonnie cu 12 ani in urma.

Buna ziua.Numele meu este Olga dar intrebarea o pun pentru iubitul meu.Are dureri constante care pleaca din zona testicolului drept si coboara spre anus.Medicii din Germania nu au putut sa ii spuna ce cauza are aceasta durere.Va rog din suflet,puteti sa imi dati macar un sfat?
Va multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Durerea de la nivelul testiculului poate proveni de la testiculul in sine, de la structurile ce se gasesc in spatele acestuia (epididim), de la nivelul scrotului sau al abdomenului inferior.
Cele mai frecvente cauze: infectia cu chlamidia, epididimita (inflamatie testiculara), hidrocel (edemul scotului), hernia inghinala, niste calculi renali migrati de-a lungul cailor urinare (ureter), tumori scrotale, torsiunea testiculara (testiculul rasucit), varicocelul (vene marite la nivelul scotului).

olgadonnie

acum 12 ani

Va multumesc din suflet.Credeti ca poate fii vorba si despre o prostatita,deoarece durerea se intinde spre anus.Ce analize ar trebui sa faca ca sa poata avea un raspuns corect?
Sa aveti o seara frumoasa.