D c nu pot ejacula

Boli genitale masculine

Postata de mandyc93 cu 13 ani in urma.

sal....ma confrut q o problema ..mai delicata sa zicem.D 3 saptami sunt q prietena,am avut contacte sexuale,dar eu nu pot ejacula.E prima dak knd mi s intampla asta.In mod normal dupa 5min eram mort:) dar q ea e altfel,nush care sa fie motivu..Sunt oare stresat k nu o pot satisface,problema e d natura psihologik??? c ma sfatuiti sa fac.Mentionez k am 24 ani si ea 16 si nu prea stie c sa fack in pat hmm..,si toata tr asta a inceput d cand sunt q ea...hmm

Raspunsuri (4)

bella

acum 13 ani

Da, este o problema la nivel psihologic, mai ales daca prin masturbare ejaculezi fara probleme (dificultate, dureri, usturimi etc). Incearca sa te relaxezi, sa nu iei faptul ca ea nu are experienta ca pe un obstacol sau o problema, ci ca pe o provocare pozitiva (tu esti "profesorul" ei in acest domeniu) si sa faci tot posibilul sa va simtiti bine amandoi, nu doar ea sau doar tu. Incearca sa folosesti catre sfarsit o pozitie care te excita foarte mult si nu face intotdeauna un maraton din contactul sexual. E placut sa dureze un contact o ora jumate, dar cel mai placut e sa dureze mai putin dar intens. Si sa stii ca ne plac si noua "quickies" cateodata. Exista multa feluri de a o satisface, ai si maini si gura pt asta. Si invat-o sa se masturbeze in timpul contactului. In general, tine minte ca pentru noi, femeile, este importanta si satisfactia voastra. Adica e super sa o satisfaci pe ea, dar nu uita si de tine.
Daca nu reusesti si problema persista, desi eu cred ca se va rezolva de la sine, apeleaza la un psiholog/sexolog.

Conteaza?

acum 13 ani

Tu ai auzit de corupere de minori?

Vasile

acum 10 ani

1. Corupere de minori
2. Esti agramat, frate!!! Cancerul limbii romane, zau

mihai

acum 10 ani

si eu patescla fel cand masturbez ma ustura foarte tare si ejaculez dupa 30-40 de min ce sa fac? ma doare ingrozitor dupa un timp dupa ejaculare............. sfatuitima ce sa fa? va rog mult.