Cunoasteti un specialist bun in probleme de erectie?

Boli genitale masculine

Postata de michel11 cu 12 ani in urma.

Mare problema! Nu am experienta sexuala si m-am casatorit cu o fata virgina. Am constatat, ulterior, ca nu putem avea contact sexual, din cauza problemelor mele de erectie. Imi puteti recomanda, va rog, un specialist?

Raspunsuri (11)

daniel

acum 12 ani

nu stiu d unde esti...mergi la on clinic,sunt preturile cam piperate dar...asta e,mlta bfta!

michel11

acum 12 ani

Multumesc pentru sugestie. Sint din Bucuresti si am gasit pe net cite ceva despre On Clinic. Stiti cumva un doctor anume de acolo?

Iuli

acum 12 ani

Mergi la orice psihosexolog. La tine este o problema psihologica, nu fizica, asta e clar. De ce s-ar mai casatori lumea virgina, nu inteleg. Uite ce se intampla! Presiune prea mare si anxietate de performanta. Ea ar trebui sa te ajute, chiar daca nu are experienta practica. Teoretica tot sper ca are (filme porno, reviste, informatii de pe net) si ar trebui sa reuseasca sa te scoata din acest mic blocaj. E pacat, pierzi timp si bani dar tu de fapt nu ai nimic...doar ti-e teama.
Daca nu reusesti, pe acest site o poti gasi pe dna Psih Dr. Gabriela Marin specializata si in psihosexologie care in mod sigur te va ajuta.

michel11

acum 12 ani

Multumesc pentru gindurile incurajatoare. Sincer sa fiu, de cind am inceput sa trec prin asta si am citit cite ceva pe net, mai degraba m-am ingrijorat... sper sa nu fie vorba de probleme neuronale sau alte asemenea...
Cit despre experienta noastra teoretica, nici ea nu era, inainte, prea insemnata... acum, ca s-a intimplat ceea ce s-a intimplat, am trecut la... bibliografie!

Iuli

acum 12 ani

Este simplu: erectia matinala exista? Erectia la stimuli (film porno, masturbare etc) exista? Daca da, situatia e pe fond psihic. Daca nu mai exista nici un fel de erectie nicicand, atunci va puteti indrepta catre ceva fizic, dar in general asta se intampla dupa 45-50 de ani. Experienta teoretica trebuie sa fie temeinica inainte de a trece la cea practica! Mai mult ca sigur ea nu s-a masturbat niciodata, este o mare greseala. Incurajati-o sa o faca, sa se descopere. Masturbati-va reciproc, oferiti-va sex oral, luati-o incet. Faptul ca v-ati casatorit nu inseamna ca trebuie sa faceti sex imediat, nu scrie niciunde asa ceva. O sa vina totul firesc, natural, daca nu fortati lucrurile, nu va stresati, nu va incrancenati.

michel11

acum 12 ani

Da, erectie matinala exista (uneori) si la masturbare.
Cit priveste experientele de care pomeniti, intr-adevar nu am incercat. Situatia e cumva delicata, in sensul in care, dupa citeva tentative esuate, sotia mea nu mai vrea, pur si simplu, sa incercam. Se simte, firesc probabil, foarte aiurea... si atunci orice noua tentativa devine, in sine, o problema.

Iuli

acum 12 ani

Atunci problema e la ea, nu la dvs. Dupa cum am banuit, este o problema psihologica si de comunicare. Imi pare rau de aceasta situatie, poate era bine sa nu va fi casatorit inainte de a avea relatii. Probabil simte o presiune din acest motiv si o frustrare. E cazul sa consulte un psiholog.

ella

acum 12 ani

si totusi, de ce nu ati inceput cum incepe orice cuplu, cu petting, masturbare, oral? de ce v-ati casatorit virgini? sau voi faceti sex numai pentru ca sa faceti copii? ce p***ae...

marcel

acum 12 ani

NU E ASA DE GRAV. TRE SA ADUCI VIRGINA LA MINE SI SE REZOLVA. APROPO AS VREA SA O CUNOSC SI PE ELLA. MULTUMESC

love3

acum 12 ani

Dar de Maca ai auzit?e un foarte bun afrodisiac,te ajuta sa ai erectie puternica si te face deasemenea si fertil.este un integrator alimentar foarte bun oferind vitalitate organismului

michel11

acum 12 ani

Multumesc pentru sugestie. Nu am auzit pina acum de acest produs, ci de altele, similare in teorie. De aceea, as vrea sa te intreb daca ai incercat personal asta sau daca stii oameni carora le-a fost efectiv de folos.
Domeniul pare foarte sensibil, clientii potentiali ai unor asemenea produse surprinzator de numerosi, iar reclamele - puzderie. Si asa ajungi sa devii atit de sceptic, incit nici nu mai ai sanse sa recunosti ceva nou si valabil...