Cum tratez?

Boli genitale masculine

Postata de oase15 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

De ceva vreme mi-au iesit langa penisi ei la baza lui niste bubite ca si cosurile,Care ar fi cauza si cum tratez,este contagioasa se transmite pe cale sexuala?

Multumesc

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

este posibil sa fie vorba de o reactie alergica (la tesatura sintetica, la detergenti) , o foliculita (in cazul depilarii zonei). daca aceste leziuni sunt insotite de mancarimi, dureri ca niste arsuri, de secretii uretrale , de dureri in timpul mictiunii sau usturimi, ar fi necesar sava adresati medicului curant.