Cum pot scăpa de iritație și mancarimi în zona intima ?

Boli genitale masculine

Postata de Straton Oana Catrin cu 2 ani in urma.

Bună ziua. Soția mea a fost diagnosticata cu un dezechilibru al florei vaginale. Eu am o iritație cu bubite mici, mâncărime și câteodată usturime. Am luat o pastila Flucinazol și folosesc crema Nidoflor dar nu trece. Precizez ca ea nu are Candida.
Eu ce pot lua?
Mulțumesc 🤗

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Boli-de-piele/tot-ce-trebuie-stiut-despre-mancarimile-din-zona-inghinala_17943

Dita.vonte

acum un an

Buna ziua, atata timp cat veti avea contact sexual cu sotia, nu va trece.Nici sarut nu e voie daca e candida, se ia prin schimb de fluide.Mai intai sa se trateze dansa, si apoi dvs. Nu aveti voie contact sexual 2 saptamani! Altfel dati totul peste cap si ati dat bani pe medicamente degeaba.Sotia sa ia Canesten gyn3 +flucovim.( cel in doza unica nu functioneaza) seara, Canesten crema.iar dvs. O pastila de flucovim si de 2x pe zi Canesten crema