cosuri pe penis

Boli genitale masculine

Postata de cu 14 ani in urma.

Buna ziua,

Tot timpul imi iest niste bubite ca si cosurile pe penis. Care ar fi cauza?

De asemenea, mentionez ca prezint si mancarimi in zona penisului de foarte mult timp si nu stiu ce as putea folosi sa imi treaca. Pana acum am dat cu pudra mentolata dar nu a avut niciun efect. Ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (48)

Medic de garda

acum 14 ani

Stimate domn,

Pruritul (mancarimile) pot fi datorat unei balanite candidotice. Ca tratament este necesara aplicare de topice cu antimicotice (clotrimazol, biazol), igiena locala si spalaturi cu apa cu bicarbonat (1 litru apa o lingura bicarbonat). Tratamentul trebuie continuat timp de o saptamana.

Bubitele descrise sunt leziuni de foliculita fie de etiologie bacteriana sau fungica. Utilizarea lamei de ras este un factor agravant ce intetine leziunile. Extindeti tratamentul de mai sus si in aceasta zona asociat cu aplicarea unei solutii cu antibiotic-zineryt. Mult succes si multa sanatate!

marius

acum 13 ani

am si eu aceeasi problema, puteti indica o anumita crema?
multumesc!

Marius

acum 14 ani

Buna ziua.Am o problema,am observat ca mi-a iesit o bubita asemanatoare cosurilor.Este a doua oara cand imi iese,mi-a mai iesit odata dar pe aceea am stors-o.Acum insa mi-a aparut din nou.Care ar putea fi cauza?Mentionez ca sunt intradevar disperat.

alex

acum 13 ani

miau aparut niste bubite cosulete pe capul penisului si pe pilea de sub capul penisului ce pot avea ?

asd

acum 13 ani

daca nu te tratezi o sa iti cada penisul

NIKS

acum 13 ani

MIA IESIT NISTE BUBITE ALBE PE PENIS DACA LE STORC NU IESE NIMIK CE POT FACE SUNT DISPERAT

mak

acum 13 ani

sa nu ti se intample ceva

costea

acum 13 ani

da si mie mia iesit un fel de cos marisor rosu este in piele nu pe penis
lam stors

gabi

acum 13 ani

sub preput mi=au iesit bubite rosii sub forma de cosuri.Chiar si pe penis. LAMURITI-MA

SANDU

acum 13 ani

DUPÄ‚ CE AM VAZUT O PATA ROSIE SUB CAPUL PENISULUI am facut testul vdrlpt sifilis.Testul a iesit negativ.PATA A DISPÄ‚RUT SI ACUM AU IESIT NISTE BUBITE..COSURI.e posibil sa fie sifilis

hulubei stefan

acum 12 ani

fa o p***a pritenas!

alex

acum 10 ani

dar nu mai bine ai face tu cate o muita la toti baietii cu cosuri pe preput?ce zici?..poate asa ne trec iritatiile pasarica mica!hai sucesuri!!:)

mihai razvan

acum 12 ani

Buna ziua! Am si eu o problema... se pare ca am papule perlante si as vrea sa stiu ce as putea face sa scap de ele...m.am saturat sa tot aud ca e din cauza ca ti.ai deslipit pielea capului cu forta sau sa aud pe anumiti doctori zicand ca asa e normal sa avem...toti cei care au asa ceva stiu ca e insuportabul sa stai cu asa ceva...nu se transmit prin cale sexuala, nu ma deranjeaza cu nimic, pur si simplu exista si sunt urate...sunt aproape disperat si chiar vreau sa gasesc osolutie sa scap de ele...
Multumesc si astept raspuns !!!

sss

acum 11 ani

we stati calmi crizatilor si ew am dar :))) Cand alergi ouale ti se freaca si transpira deci sunt bube de transpiratie stati calmi:))))

ala mic ce respira greu

acum 11 ani

in sfarsit unu destept :)) asa e fratilor..nu va alarmati

Mincu Stefan

acum 10 ani

Salut! Vreau sa iti spun ca eu am foarte multe si nu stiu ce sa fac, mi-e rusine sa merg sa ma tratez si am bubite si pe oua, daca ar fii saspun cate sunt ar fii peste 100! Ce crezi ca as avea?

Contele penis

acum 11 ani

Tratati cu sex, p***a trece instant daca nu laba si iar p***a le dati nume mainilor Manuela si Manuela. distractie placuta.

Nick

acum 11 ani

salut, am niste bubite pe pielea penisului si cind le storc nu iese nimik...sunt disperat si speria...spuneti-mi ce pot sa fac ca sa scap de ele...

vasile

acum 11 ani

mia esit cosuri rosii pe capul penisului ce sa fac ajutatima

Edd

acum 11 ani

spargeti virgine si ramaneti cu "dansa''...apoi nu o sa se mai intample nimic daca aveti incredere in ea si nu o scapati....:))!

Pag 1 din 3