complicatie dupa operatia de varicocel

Boli genitale masculine

Postata de mikail88 cu 11 ani in urma.

buna ziua! am si eu o intrebare, nu cred ca e o boala, ci mai mult o intamplare. Va rog mult daca ma puteti ajuta cu un sfat.......in urma cu 2 LUNI m-am operat de varicocel, operatie normala asemanatoare celei de apenticita doar ca pe partea stanga.....mi-a operat varicocelul, totul bine, doar ca acum se simte un lichid vascos in testicolul operat , ceea ce il face dublu ca diamentru fata de cel drept, sanatos(neoperat)......am intrebat doctorul chirurg care m-a operat si mi-a spus ca e ok, ca pe parcurs se desufla. Eu sunt cam panicat, nu stiu ce sa fac? sa fac o ecografie?ma jeneaza mai mereu testicolul operat si cand pun mana pe el este intarit fata de cel neoperat si plus ca ma injunghie atunci cand ejaculez. E dublu ca diametru fata de celalalt si aceasta marire a testicolului a aparut din a 2-a zi dupa operatie......ce pot face?e hidrocel ?

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este recomandat sa efectuatio ecografie pentru evaluare.

mihai

acum 10 ani

Buna ziua.am facug si eu o operatie de varicocel.dupa o luna de repaus am inceput activitatea in acelasi ritm si la munca si in pat...dupa 3 luni ma doare locul incizie,simt ca un gol si cateodata am senzatia ca am un lichid ac olo care "cloccoteste".sunt normale? EFORTU NUL POT REDUCE