ce sunt bubitele de sange de pe testicole?

Boli genitale masculine

Postata de nr720 cu 11 ani in urma.

buna ziua!de cateva zile am remarcat 6-7basicute de sange localizate pe vase de sange ale testiculelor.nu ma ustura,nu am mancarimi,nu ma deranjeaza,dar vreau sa stiu daca mai tarziu imi dauneaza la ceva.multumesc.

Raspunsuri (8)

Radu

acum 11 ani

si eu am aceeasi problema din copilarie chiar, mici bilute de sange care daca le spargi curge de nu se mai opresc, inclin sa cred ca sunt niste noduri de vase

Alex

acum 10 ani

dar ele asa raman mereu ?

laurentiu

acum 8 ani

Io cred ca e foarte grav

,ASA am avut si eu dar acum sunt plin

popa adrian

acum 8 ani

Numele meu este adrian vreau sa va spun ca am in zona genitala pe testicule bubite rosi la frecare sau atingere daca le rup acestea sangereaza, nu stiu ce sunt nu am fost la medic vrea sa va intreb daca este o boala grava.

Dimma

acum 7 ani

Salut la fel si la mine ... ma pastrez destul de curat si atent in relatie sexuala.dar la fel am bubiţe de sange extras de la venele tesciculelor..e De mai bine de un an daca nu si 2 ..nu am ocazia sa merg in tara pentru un control..aici unde sunt nu am incercat la un medic ...la fel nu e deranjabil dar ... vreu sa dispara ... nu gasesc raspuns intre intrebari va rog ...

Utilizator11709039777

acum 2 luni

Din pacate si eu am fost diagnisticat cu "varicola testiculara sunt permanente si se află in interiorul testicului sunt vase de sange ce cresc ce nu pot fii indepartate" am dat acest raspuns pentrucă poate mai sunt oameni ce cauta un raspuns poti suferi asta aproape la ori ce varsta va urez sanatate .

Dimma

acum 7 ani

Salut la fel si la mine ... ma pastrez destul de curat si atent in relatie sexuala.dar la fel am bubiţe de sange extras de la venele tesciculelor..e De mai bine de un an daca nu si 2 ..nu am ocazia sa merg in tara pentru un control..aici unde sunt nu am incercat la un medic ...la fel nu e deranjabil dar ... vreu sa dispara ... nu gasesc raspuns intre intrebari va rog ...

Utilizator11630408486

acum 2 ani

Se numește angiokeratomul. Este o boală vasculară care are un curs benign și este o erupție pe scrot, formată din cauza proeminenței celulelor epiteliale și a extinderii capilarelor. Nu este periculosa, dar este bine sa consultați medicul.