ce sa fac?

Boli genitale masculine

Postata de loredana199 cu 13 ani in urma.

sotul meu a ejaculat cu sange.

Raspunsuri (1)

silvia

acum 13 ani

Hematospermia - ejacularea rosiatica

Ejacularea rosiatica, medical cunoscuta sub denumirea de hematospermie, de regula indica prezenta sangelui in lichidul seminal.
Sangele poate ajunge acolo din cauza oricarui tip de inflamatie a tractului reproductiv.

Barbatii care deja au avut un episod de hematospermie sa se astepte si la urmatoarele. Cu toate ca nu este un simptom al unei afectiuni grave, ejacularea cu sange poate creste incidenta cancerului de prostata.PS: Mergeti la dr. Urologia este specialitatea care se ocupa cu problemele barbatilor. Sanatate!