ce pot avea?

Boli genitale masculine

Postata de Piticot43 cu 13 ani in urma.

Acum ceva timp,poate un an si,mi-au aparut in la baza capului penisului niste bubite albe,care nu ma deranjeaza..dar ma sperie.ma puteti ajuta cu raspunsuri?

Raspunsuri (6)

Iuli

acum 13 ani

Cel mai probabil o BTS, posibil HPV. Consulta cat de curand un medic dermato-venerolog si foloseste intotdeauna prezervativul, mai ales pana la control.

Piticot43

acum 13 ani

dar e ceva grav?

Iuli

acum 13 ani

Nu stiu ce intelegi prin grav. Cancer nu e sau sida, asta e clar. Dar orice boala din zona genitala lasata netratata poate duce la infertilitate. Daca e HPV, partenera ta poate face cancer de col uterin. Deci in acest sens e grav, trebuie tratat.

Piticot43

acum 13 ani

nu crezi ca daca ti-as arata poze,poate ai stii tu sa-mi raspunzi?sincer mi-e rusine de ce as putea sa am.

Iuli

acum 13 ani

Ba da. Pune poze pe un site si pune linkul. Incerc s aimi dau seama. Rusine nu vad de ce sa iti fie... Ar fi o afectiune ca oricare alta.

Piticot43

acum 13 ani

nu am pe ce site...nu-mi poti da un mail,pe care sa-ti trimit?ar fi mai simplu....o sa merg si la dr,dar sap viitoare si nu pot ssta linistit pana atunci ...