Ce poate fi?

Boli genitale masculine

Postata de Gheo cu 4 saptamani in urma.

Am o problema la penis mi sa facut o besica cu lichid ...sa spart ..acum ma ustura cand merg la baie ptr ca urina imi atinge pielea ...si mai o iritati in partea dreapta ..bine ..inainte de astea aveam.mancarimi ...am luat ceva antibiotic inainte ..sa fie de la ala? Sunt speriat notmal...sa nu fi luat ceva bacterie ...mampoate ajuta cineva cu un sfat ..

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 4 saptamani

Buna ziua,

Simptomele pe care le descrieti pot fi legate de o varietate de probleme de sanatate, inclusiv o infectie urinara, o boala cu transmitere sexuala sau o iritatie din cauza reactiei la un anumit produs (de exemplu, sapun, gel de dus, prezervative).

Antibioticul luat anterior ar fi putut, eventual, sa creeze o dereglare a florei bacteriene locale, dar nu este singura explicatie posibila. Este recomandat sa consulti un medic urolog sau dermatolog pentru un examen fizic, un diagnostic precis si un tratament adecvat.

Evitati autodiagnosticarea, deoarece puteti agrava situatia.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/urologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-genitale-masculine/mancarimile-genitale-la-barbati_11648
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/transmiterea-bolilor-venerice-analize-recomandate-si-tratament_16417
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/cele-mai-des-intalnite-boli-cu-transmitere-sexuala_19408