ce ma sfatuiti?

Boli genitale masculine

Postata de sebilu cu 12 ani in urma.

Am 69 de ani, in 2008 am facut brahiterAPIE in adenocarcinom de prostata - a fost bine pana in 2010 cand a crescut PSA-ul la 8.75 si am facut tratament oncologic cu zoladex 10.8 si flutan.Apoi a scazut PSA-ul la 0.21, dar de ceva vreme am testicolele usor inflamate si nu cred ca prostata mea mai este mobila.Vreau sa stiu daca mai pot spera in a avea din nou contact sexual,ac***a in vedere ca libidoul exista sau ce ma sfatuiti sa fac?

Raspunsuri (1)

simi

acum 12 ani

Din ce am auzit aceasta problema apare din cauza testeosteronului. Probabil medicamentele pe care vi le-a dat doctorul sunt pentru a inhiba acest hormon, lucru pe care il resimt testiculele dumneavostra. Cel mai indicat este sa mergeti din nou la oncologie sa va explice care este problema
.