Candidoza

Boli genitale masculine

Postata de george456 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!
In urma unui consult la un aparat cu biorezonanta magnetica mi s-a spus ca am candida. Informatia este corecta pt ca prietena mea are asa ceva. Simt din cand in cand mancarimi la nivelul organelor genitale iar de 3 zile mi-au aparut 2 bubite pe penis. Momentan, nu imi permit sa merg la medic. Imi puteti recomanda un tratament? Ce crema s-ar potrivi pt calmarea mancarimii? Trebuie sa iau si antibiotic?
Multumesc!

Raspunsuri (6)

sari

acum 12 ani

Cauta pe net sa vezi ce inseamna candida, eu asa stiu ca toti avem, intr-o masura mai mare sau mai mica, nimeni nu este scutit. Depinde de imunitatea fiecaruia, cand aceasta scade , atunci ea se manifesta mai puternic. S-ar putea si la tine sa se fi accentuat pe plan psihic, tot gandindu-te la ea iai dat putere.Cauta sa folosesti si tu si ea - sare de mare- la magazine naturiste sau sare grunjoasa, spalaturi in toata zona, chiar si bucale, gargara,, iar dupa spalaturi nu clati, lasa apa aceea sarata sa isi faca efectul.
Daca veti avea posibilitatea mergeti la ceva ape sarate, Ocna Sibiului, va face minuni, macar doua zile si ungetiva si cu namol, chiar in zonele afectate, se va vindeca.Medicul mi-a explicat ca sarea distruge microbii, indiferent de ce natura sunt ei, caci prin structura lor, microbii in prezenta sarii se umfla si pocnesc.
Sanatate si toate cele bune.

sari

acum 12 ani

Yeastrol - cea mai buna solutie impotriva candida?

Afla mai multe pe DivaHair.ro

laura

acum 12 ani

Atat timp cat prietena ta are candida si nu se trateaza,o iei mereu chiar daca tu te tratezi,in caz ca faci neprotejat...sfatul meu este ca ea sa mearga la medic pt analize si tratament...tu daca nu te poti duce la medic,poti lua unguent Clotrimazol,te ungi de 2 ori pe zi si o pastiluta doza unica de Flucovim 150..daca nu-ti trece trebuie sa mergi la medic..pt un tratament complet..iar sex cu protectie pe perioada tratamentului..

george456

acum 12 ani

fac doar protejat, dar se pare ca nu a functionat protectia...
ms pt ajutor!

Medic Epuran

acum 12 ani

Este recomandat ca tratamentul în caz de infecţie candidozică să fie prescris de un medic.

stincä constanti

acum 8 ani

ungetivä cu kanesten