Candidoza sau altceva?

Boli genitale masculine

Postata de PopIoan92 cu 13 ani in urma.

Buna seara Domnule Doctor, ma nume Pop Ioan am doar 17 ani si am o problema pe care miar fi rusine sa o discut cu un medi fata in fata.Deci stau cu o fata de 6 luni de zile si acum cateva zile am avut un nou act sexual cu ea si dupa o zii sau 2 mi sa inrosit preputul(nu stiu exact cum se numeste acea pielita) si ma ustura foarte tare cand il decalotez(trag de piele/belesc..capul) si capul imi este iritat si am observat in seara asta ca miau aparut niste pete si pe penis, Va rog frumos sa ma clarificati si pe mine si sami recomandati un tratament sau ziceti-mi la ce specialitate de medic sa merg.Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (6)

Medic Epuran

acum 13 ani

Îţi recomand consultul unui medic dermatolog (fără nici o ruşine şi teamă) pentru a putea clarifica dacă este vorba despre o infecţie bacteriană sau o BTS (boală transmisibilă sexual) şi pentru prescrierea medicaţiei (se pot prescrie medicamente doar după ce medicul vede despre ce este vorba)

Iuli

acum 13 ani

Da, consulta un dermatolog cat mai curand. Este posibil sa fie o BTS sau o infectie, dupa cum spune domnul Doctor. Eu as dori sa adaug ca infectiile si bolile din zona genitala lasate netratate pot determina infertilitate in timp.

PopIoan18

acum 13 ani

Va multumesc foarte mult chiar o sa imi fac o programare zilele astea si sar putea transmite si la prietena vreo boala daca am intretinut relati sexuale neprotejate dupa ce mia aparut acea iritatie?

Medic Epuran

acum 13 ani

Depide de diagnosticul medicului (dacă este o BTS se poate transmite)

Iuli

acum 13 ani

Da, sigur ca se poate transmite daca e o BTS. Ori mergeti amandoi la dermatolog, ori tu la dermatolog si ea la ginecolog. Oricum intretineti DOAR raporturi protejate cu prezervativ cel putin pana aflati despre ce este vorba.

PopIoan92

acum 13 ani

Va multumesc foarte mult!O sa-mi fac o programare la medic maine