cancer penian

Boli genitale masculine

Postata de member2504 cu 14 ani in urma.

ce pot sa fac daca,de mic,am niste pucte albe pe penis,dar abia acum au inceput sa apara mai multe si am aflat de cancer penian,si am pe picior ca o alunita care se mareste si se micsoreaza?mi-e frica sa nu am cancer,o sa ma duc la doctor,dar vroiam sa stiu si sfatul dvs,k poate nu e asa si sa speram ca e altceva...ms!

Raspunsuri (7)

Sheila

acum 14 ani

Stai linistit nu orice bubita reprezinta cancer.Ai facut in ultimul timp sex neprotejat? Poti merge totusi la medic sa vezi despre ce e vorba si sa stai linistit

member2504

acum 14 ani

am facut de 3 ani cu aceeasi persoana,cu iubita mea,si protejat si neprotejat.dar ceea ce ma face sa imi pu intrebari e si chestia aia de pe picior care se mareste si se micsoreaza.

floryny

acum 14 ani

O alunita pedispusa la cancer este acea care sangereaza, isi modifica culoarea, se mareste in diametru (nu se micsoreaza).

Acestea sunt doar o parte dintre modificari in caz de transformare maligna a unor alunite.

In orice caz, ar fi bine sa te vada un medic dermatolog, singurul in masura sa puna un astfel de diagnostic.

Sanatate

member2504

acum 14 ani

multumesc pt sfaturi!

member2504

acum 14 ani

mai astept si alte sfaturi!multumesc!nu e o alunita,e o pata ca o alunita si am si usturimi la urinare...

floryny

acum 14 ani

S-ar putea sa ai o infectie urinara, mergi la urologie pentru tratament.

member2504

acum 14 ani

multumesc!