buna

Boli genitale masculine

Postata de daniell222 cu 13 ani in urma.

am observat pe langa testicolul stang, o inflamatie a venelor sau ceva de genul asta. e ceva moale in jurul(sus-dreapta, jos si in spate) testicolului stang si uneori provoaca disconfort . cam despre ce ar fi vorba si care sunt metodele de tratare?

va multumesc!

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Consulta cat de curand un urolog sau un chirurg. Poate fi un varicocel sau altceva.

Alex

acum 13 ani

si eu ma confrunt cu o problema de genul si la fel nu stiu ce sa fac si la cine sa apelez.am uneori dureri ale testicolului drept si se simte o umflatura pe deasupra lui,in ultima vreme se intampla din ce in ce mai des,durerile ajungand si in zona abdominala.astept un raspuns.o seara buna!

geo

acum 13 ani

si eu la fel p dreptu ,prima data am zis k o fi de la efoort dar acum e de 2ori maimare

gtc25

acum 12 ani

eu am la ambele unflaturile respective si ma dispera faptul ca tind sa creasca,chit ca am alergat de la urolog la chirurg ,am facut 3 ecografi si raze nenumarate analize ...toate au iesit bune doar k la mine testicolele deja parca sant patrate..