buna

Boli genitale masculine

Postata de DragIo cu 13 ani in urma.

de un an de zile mi-au aparut pe langa aparatul genital ca niste negi...si pe aparaul genital la fel dar doar 2-3.knd ma rad le dai si se fac la loc...imi putesti spunce ce este si unde ar trebui sa ma adresez sau cu ce sa ma tratez.va multumesc din suflet

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

URGENT la dermatolog!!. Este HPV, virusul papilloma care provoaca cancer de col uterin la femei si de penis la barbat (mai rar, dar oricum). Anunta-ti toate partenerele cu care ai facut sex neprotejat sa se trateze daca nu vor sa regrete apoi. Iar tu nu mai faci sex fara prezervativ niciodata, altfel s-ar putea sa ii fie fatal partenerei tale.

DragIo

acum 13 ani

va multumesc foarte mult pt ras.

DragIo

acum 13 ani

dar pt ea nu este nici un simptom...suntem casatoriti si ea nu are absolut nimik...mai este si ca astea nu ma deranjeaza deloc...chiar nu le simpt dor ca ma deranjaza vazandule.imi puteti da un ras va multumesc

Iuli

acum 13 ani

Chiar daca nu are negi, cel mai probabil are virusul. Negii NU DOR dar virusul poate face ravagii, dupa cum spuneam mai sus. Poti sa cauti pe google "negi genitali" sau HPV sau Human pailloma virus si te vei convinge. URGENT LA MEDIC AMANDOI!!