Buna ziua.

Boli genitale masculine

Postata de Valezie cu 13 ani in urma.

Ma aflu aici datorita unei probleme, acum 2 saptamani pe varful penisului [in dreapta canului prin care se trimit la exterior lichidele] anume, 3 basicute extrem de mici cat varful unui ac[aprox. jumatete de milimetru cred ca au ] albe , datorita lichidului din interior. La exterior mai am si acele basicute de grasime , cu care acestea de pe capul penisului seamana doar ca-n varianta foarte mica.
Mentionez am o partenera sabila , folosim prezervativ, n-am nici o senzatie [usturime, mancarime, etc , nici mirosuri , sunt acolo si atat ] sunt destul de inestetice.
Doresc un sfat , iar in caz ca stie cineva , o recomandare de unguent /medicament.
O zi buna va doresc si multa sanatate.

Raspunsuri (4)

Iuli

acum 13 ani

Recomandarea este sa mergi la un dermato-venerolog. Poate fi o iritatie asa cum poate fi HPV sau altceva. Este foarte bine ca folositi in permanenta prezervativul, de aceea este mai putin probabil sa fie o BTS (desi HPV sa ia si prin simpla atingere a zonei pubiene) dar mai bine sa fii sigur si sa mergi fara sa fie ceva grav decat sa regreti apoi, mai ales ca afectiunile din sfera genitala netratate sau tratate incorect pot duce la infertilitate. Poti merge fie la un cabinet de dermatologie de la o policlinica (cea de care apartii de exemplu), fie la un cabinet privat, daca iti permiti. In Bucuresti, ti-as recomanda clinica privata Bioderm.

Sanatate!

Valezie

acum 13 ani

Multumesc pentru sfat , dar consultatia o sa mai astepte cca 1 saptamana, dar ma gandeam , HPV-ul nu apare si la analize de sange?

Iuli

acum 13 ani

La analize obisnuite? Evident ca NU!

Valezie

acum 13 ani

Normal ca nu la cele normale , ma refer ; atunci cand doresti sa-ti faci analizele te-ntreba pentru ce mai vrei investigatii la sange [cel putin la cel privat la care merg eu asa intreaba]. Oricum Multumesc de sfaturi , O zi buna va doresc.