Buna seara

Boli genitale masculine

Postata de cypree cu 12 ani in urma.

Buna seara. Acum 3 zile am jucat 2 ore fotbal dupa o perioada lunga in care nu am depus efort sustinut. A doua zi, pe langa febra musculara simteam o durere usoara in testiculul drept si o sensibilitate marita la atingere. Astazi am observat ca este mai lasat decat de obicei, putin umflat si durerea s-a mai intensificat, dar a ramas suportabila. La atingere, pe langa faptul ca este dureros, testiculul nu pare a avea o pozitie normala. Atarna ca un glob, daca pot spune asa, de canalul deferent si acesta pare prea intins. Imi puteti spune ce ar putea fi si ce doctor ar trebui sa consult daca este nevoie de tratament? Daca ajuta cu ceva, am 22 ani si pana acum nu am mai avut probleme de acest gen.Va multumesc.

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

As recomanda un unguent antiinflamator local si daca durerea persista dupa cateva zile, o vizita la un medic chirurg.