Bubite pe penis ( seamana cu negii)

Boli genitale masculine

Postata de dinnouoff cu 14 ani in urma.

Mi-au aparut pe penis pana acum 3 bubite mici, culoarea pieli si seamana foarte mult cu negii. Acestea sunt pe piele, nu sunt pe cap sau pe langa si sunt putin mai dure la palpat. Nu ustura, nu ma mananca, nu se irita, nu par sa aibe urme de puroi in ele. Am aceasta problema de aproximativ o saptamana. (nu cred ca o sa se mai faca altele)
Am avut si contact sexula neprotejat inainte cu cateva zile.

Orice alte informati despre bubitele respective mai doriti spuneti-mi!

Raspunsuri (59)

Sheila

acum 14 ani

Acele bubite trebuie examinate de catre un dermatolog pt a vedea daca este o boala cu transmitere sexuala sau o iritatie.

anutza900

acum 14 ani

Acele bubite pot fi o boala cu transmitere sexuala numita VERUCI. Mergi la dermatolog pentru tratament(se pot cauteriza).

dinnouoff

acum 14 ani

Am fost la dermatologie iar rezultatul este "condiloma acuminatum". anutza900 ai avut dreptate mi le-a cauterizat.

darkness

acum 13 ani

ti-au mai aparut de cand le-ai cauterizar?sunt foarte interesat pt ca si mi mi-au aparut.te rog daca poti sa raspunzi.multumesc

puiu

acum 9 ani

Ma poti ajuta la ce spital ma pot trata?
Mi-a aparut si mie si chiar nu am dureri si nu ustura.
Astept un msj unde ma pot trata si un raspuns sigur

razvan

acum 14 ani

Eu am mai multe bubite rosii nu dor nu urstura nu nimikk dar mie rusine foarte tare nushtiu ce sa fac nushtiu cum sa scap

razvan

acum un an

Cea mai comuna cauza a bubitelor rosii cu prurit este candidoza. Trec cu tratament si alimentatie corecta, dar mergi la medic pentru a avea o consultatie directa

misu

acum 14 ani

Razvane da cu spirt,te ustura un pic,da n-ai ce face,astea nu dispar ,eu le am de vreo 8 ani,adica dispar dar apar la trei -sase luni.

Sheila

acum 14 ani

Razvan
Mergi la dermatovenerologie, nu esti nici primul si nici ultimul cu asa ceva, daca este o boala cu transmitere sexuala nu vei rezolva nimic cu spirtul.
Nu ai cum sa scapi de acele bubite pana nu afli cauza lor

dinnouoff

acum 14 ani

misu, poti sa imi dai mai multe detalii despre ele? Prima data mi-au aparut 2 care le-au cauterizat. Mi-a ramas urama dar nesemnificativa. Cateva intrebari:
- Le-ai tratat cu spirt?
- La cat timp dupa aparitie dispar?
- Raman urme cand se retrag?
- Apar in numar mare dupa o perioada mai lunga?

andreas

acum 14 ani

crema wartec este cam scumpa dar trecle usuca

dinnouoff

acum 14 ani

Tinand cont ca la dermatolog imi ia 100 Lei pe consultatie (cauterizare), prefer sa cumpar crema. Am citit ca este folosita de femei pentru candiloame acuminate externe.

Pot folosi si barbati crema Wartec sau Condyline? Ce preturi au? Cat de bune sunt si care este mai buna?

gigisan

acum 14 ani

am si eu ceva de genu acesta niste negi,ii am de vreo 4 ani i-am rupt dar au mai aparut.as dori si eu un sfat de la cineva care a trecut prin asa ceva.id meu este gheara_de_vultur @yahoo.com astept

rusu

acum 13 ani

condyline costa in jur de 80 ron

bube

acum 12 ani

eu am astea . de muuult timp . am tinut pilea in asa fel sa se vada.sunt pe interior.http://imageshack.us/photo/my-images/830/p61317452222.jpg/

Deyutzu

acum 12 ani

Buna Am Si eu Ceva De Genu ... Si Eu am Leam Rupt Primadata Crezand Ca Nu Mai Apar Da... Nu A fost Asa .. tot Au Aparut ... La Medic Ami Cere 200 Ron Pentru Cauterizare ... Ce Medicament Sau Crema Ar Trebuii Sa Iau Ca Sa Scap De Ele ..

Nu Dor Nu Ma Mananca .. Arata Ciudat ... Nu Arata Ca Niste Bube Normale...

Astept Raspunsuri

alin

acum 11 ani

mi-au aparut si mie niste bubite albe ca un fel de cosuri , cu ce ma puteti ajuta...

FeeRR

acum 11 ani

Si eu am aceeasi problema dar din ele ies fire de par este normal asa ceva?

io

acum 11 ani

de cateva luni si me mi au aparut 4 negi pe penis,mentionez ca pe corp pe gat mai am negi si e posibil sa se fii rupt si m am nfectat pe penis,am mai folosit din comertverolit forte,pare sa diminueze dar dupa un timp reapar.in cazul unui contact sexual partenera se poate infecta?????

bogdan

acum 11 ani

si eu am aceeasi problema nu stiu ce sa fac

Pag 1 din 3