bubite, mancarimi, crapaturi AJUTOR

Boli genitale masculine

Postata de otilia07 cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

In urma cu cateva zile dupa un contact sexual in care prezervativu s-a spart mi-au aparut pe penis niste bubite rosii, mancarimi, usturimi. Mentionez ca este al 2 lea contact sexual primu fii cu mult timp in urma.
Am mers la farmacie si am spus ca am niste iritatii ... mi-a dat Lomexin crema.
Pot spune ca bubitele au trecut insa pielea cand decalotez este crapata si ustura f tare si este rosieee arata ca si cum sar fi dus primu strat de piele.
Va rog ajutatima nu stiu ce sa fac... Ce pot avea?

Raspunsuri (4)

Psih. Roxana Olaru

acum 12 ani

Buna ziua,

Ceea ce ati descris dvs seamana cu herpes. Nu exista un tratament, dar cand apar veziculele se poate da cu crema cu aciclovir pentru a preintampina extiderea lor. Cel mai bine mergeti la un consult la un medic dermatolog pentru a va pune un diagnostic clar.

otilia07

acum 12 ani

cel mai mult ma ingrijoareaza crapaturile alea mici si multe pe piele cand decalotez ustura fffff tare si acuma cand mam facut cu crema ...

paul

acum 9 ani

Ai rezolvat problema poti sa ma ajuti cu niste indicatii : ce unguent ai folosit cum ai procedat
?

Mihai

acum 8 ani

Buna ziua. Imi poti spune si mie ce ai folosit de crăpăturile care te usturau usturau. Multumesc