Bubite inflamate pe penis

Boli genitale masculine

Postata de Pop.Adrian cu 11 ani in urma.

Buna Ziua, am si eu o problema care ma nelinisteste.De cativa ani mi-au aparut pe penis niste bubite mici de culoarea pielii foarte inestetice,nu ma deranjau si nu am avut nicio problema cu ele.Dar dupa un timp mi-au aparut niste bube foarte mari ,care la inceput erau rosii ca niste blande iar spre final se faceau mai tari si se forma o cojita si imi dispareau in cursul a 2 saptamani .Imi apareau de vreo 2 ,3 ori pe luna si erau dureroase la atingere.Dupa vreo doi ani m-am dus la un medic dermatolog si mi-a spus ca majoritatea barbatilor au acele bubite galbene si e ceva normal iar bubele rosii care ma dureau erau aceleasi bubite ,doar ca se inflamau.Mi-a prescris o crema anti inflamatorie "Triderm" dar fara rezultat,au continuat sa-mi apara.Sunt foarte nelinistit ,mai ales ca imi raman cicatrici dupa ce dispar(tin sa precizez ca nu am avut niciun contact sexual pana acum).Daca aveti idee despre ce ar putea fi vorba va rog frumos sa-mi scrieti.Multumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

Nicu

acum 10 ani

Salut,

Aceeasi problema o am si eu. Am fost la un doctor dermatolog si mi-a recomandat Triderm, dar am vazut ca are ca efect si subtierea pielii, ceea ce nu ma avantajeaza. Tu ai scapat de aceste cicatrici si iritatii? Cand am avut un contact sexual nici nu am putut sa stau cu penisul in vagin 5 secunde, deoarece mi s-a umflat, sangerat si usturat. Mi-e frica ca nu o sa pot intretine relatii sexuale si ca nu o sa pot avea copii. Nici macar nu ma pot apropia de fete cu aceasta problema. Te rog daca stii vreun remediu sa-mi scrii pe adresa de email [email protected].

Multumesc anticipat,
Nicu