Bubițe/negi la baza penisului?

Boli genitale masculine

Postata de Zaha cu un an in urma.

Bună ziua! Acum o lună m am epilat cu o cremă epilatoare iar după ce am terminat am observat mai multe bubițe grupate la baza penisului cu aspect de coșuri. Inițial am zis că e doar o iritație de la cremă dar astăzi după ce am procedat la epilarea cu un aparat de tuns pentru a evita iritarea am constatat faptul că acestea s au transformat într-un fel de negi și au apărut încă 2 bubițe (cu același aspect pe care le aveau acestea Inițial) în zone diferite. Am avut contact sexual doar cu iubita care în urmă cu 2 luni a avut o infecție și pentru care am luat tratament amândoi. Care este cauza? Este o boală cu transmitere sexuală? Cărei specialități medicale ar trebui să mă adresez? Urologie sau dermato? Mulțumesc mult!

Raspunsuri (1)

acum un an

Buna ziua,
.
Pentru un diagnostic corect si tratament adecvat puteti solicita opinia unui medic dermato-venerolog cu privire la simptomatologia descrisa.

Va recomandam sa va programati la un medic dermatolog: https://www.clickmed.ro/medic/dermatologie

Mai multe informatii despre bolile cu transmitere sexuala puteti afla din articolele:
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/depistarea-si-prevenirea-bolilor-cu-transmitere-sexuala_9197
sfatulmedicului.ro/Boli-cu-transmitere-sexuala/boli-cu-transmitere-sexuala-sifilisul-gonoreea-chlamydia-scabia-sida_1101